در گذر زمان، پیشرفت تکنولوژی تاثیر بسزایی بر تسهیل و بهبود شرایط زندگی بشر داشته و امروزه شاهد رشد روز افزون آن در زمینه­ های مختلف هستیم. یک شرکت ژاپنی تحت عنوان Whill، اخیرا “دستگاه جابجایی فردی” مدل A خود را به بازار عرضه کرده است که بسیار راحت تر و حرفه ای تر از ویلچیرهای سنتی می باشد.
این ویلچر مجهز به نوعی سیستم هدایت پیشرفته (سیستم رانندگی چهار چرخ ۴WD) است که امکان حرکت در مسیرهای ناهموار در تمامی زوایا و دور زدن­های درجا را فراهم می­کند. در حقیقت، Whill model A تنها دستگاه جابجایی فردی دنیاست که توانایی کنترل و ترکیب حرکات چهارچرخ بصورت ۳۶۰ درجه در شرایط مختلف سطح زمین از قبیل برفی، چمن، گل و لای و آسفالت را دارد.

علاوه بر تکنولوژی مدرن، طراحی منحصر به فرد براق و صیقلی آن نیز کاربر را به یاد فیلم­های علمی تخیلی می­ اندازد. موتور محرک این ویلچر دارای یک باتری سربی- اسیدی است که امکان رسیدن به حداکثر سرعت۲۰ کیلومتر بر ساعت باهر بار شارژ کامل را فراهم می­نماید. برای راندن آن نیز اهرمی موس مانند با دقت بالا روی دسته درنظر گرفته شده است.

Whill مدل A، قابلیت اتصال به تلفن همراه از طریق بلوتوث را دارد و می­ توان آن­را از طریق نرم افزار، از راه دور کنترل و هدایت کرد. همچنین امکان تنظیم شیب صندلی و سرعت حرکت از طریق گوشی موبایل در آخرین ورژن نرم افزار به آن اضافه شده است. حمل این دستگاه توسط خودرو نیز آسان بوده و در مسافرت­ ها و گردش­ های تفریحی به راحتی قابل جابجایی است.

در نهایت Whill مدل A، نه تنها یک ویلچر فوق پیشرفته برای کمک به افراد معلول و کم توان، بلکه به­ عنوان یک وسیله نقلیه فردی شیک و به روز برای زندگی مدرن امروزی بسیار مناسب است.