Topchair-S یک ویلچر بالارونده از پله است که به کاربر این امکان را می­دهد تا در محیط­ هایی که پیش از این بدون کمک گرفتن از دیگران به نوعی دست نیافتنی بودند، بطور کاملا مستقل تحرک و جابجایی داشته باشد. این ویلچر الکتریکی مجهز به ریل­هایی دندانه دار از جنس لاستیک تقویت شده با هسته فلزی است که می­توان به وسیله آن به راحتی از راه پله های مستقیم (غیرمارپیچ) بالا رفت.
کنترل سطح و محل پلکان، ثابت ماندن صندلی (محل نشست) بصورت افقی حین بالا یا پایین رفتن از پلکان، تصحیح و تنظیم همراستایی جهت حرکت ویلچر با محور پلکان، تشخیص اتوماتیک ابتدا و انتهای پلکان، نمایش پویای پیام­ها با تصویرسازی از عملیات و قابلیت بالا و پایین رفتن از انواع پلکان چوبی، آهنی، سیمانی و … با بیشینه ارتفاع ۲۰ سانتی­متر و دمای سطح ۳۳ درجه سانتی­گراد از جمله مشخصات این ویلچر است.
Topchair-S مجهز به دو موتور مقاوم ۳۵۰ وات برای چرخ­ها و دو موتور مقاوم ۴۰۰ وات برای ریل­هاست و به کمک یک صفحه لمسی R-net و نیز joystick پلاستیکی تعبیه شده روی دسته، به راحتی امکان هدایت و کنترل قسمت­های مختلف ویلچر وجود دارد. محل قرارگرفتن دست­ها و پاها (از جنس فوم)، چرخ­های عقب و جلو، صندلی، پشتی صندلی و بالشتک پشت سر (همگی از جنس فوم و قابل تنظیم) و ۱۲ لامپ LED بکار رفته در دو چراغ سفید جلو و دو چراغ قرمز عقب از مهمترین اجزای این ویلچر می­باشد.
با Topchair کاربر به راحتی می­تواند تقریبا تمامی رفت و آمدهای روزمره خود را بدون نیاز به کمک گرفتن از دیگران انجام دهد و حس استقلال و اعتماد به نفس ایجاد شده در فرد در بهبود شرایط زندگی وی بسیار موثر خواهد بود.