AramedFoam

همه ما با نام فوم های EVA یا همان اتیلن وینیل استات آشنا هستیم. فوم های سبکی که از قابلیت بالایی برای جذب شوک برخوردار بوده و به طور فراگیری در سطح دنیا از آن برای تولید کفش، کفی و ارتزهای اصلاحی پا استفاده می گردد.

اهمیت فوم های EVA به حدی است که امروزه بسیاری از بزرگترین تولید کننده های کفش نظیر نایکی،آدیداس و اسکچرز دستیابی به خواص ویژه در فوم های به کار گرفته شده در کفش های خود را به عنوان مزیت و برتری اصلی خود بر سایر تولید کنندگان قلمداد می نمایند.

لزوم برخورداری از فوم های استاندارد با خواص تعریف شده از اهمیت بسیار بالایی در طراحی و ساخت ارتزهای درمانی برخوردار می باشد. موضوعی که با وجود تولید کننده های متعدد فوم EVA در داخل کشور، به علت به کار گیری روش های سنتی در تولید و عدم وجود پژوهش های توسعه ای، باعث محروم ماندن کلینیک های تخصصی و بیماران از تکنولوژی های برتر در این زمینه گردیده است.

شرکت آرامد برای جبران این مشکل در بادی بلنسرهای جدید خود، با همکاری پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف موفق به ساخت آزمایشگاهی اولین سری از فوم های ویژه کفی و صندل های درمانی بالتک گردیده است.  شکل پذیری بالا، عدم تغییر شکل ناشی از ورود نیروهای ناشی از دویدن و ایستادن های طولانی مدت، راحتی فوق العاده در استفاده و همچنین قابلیت جذب شوک و شکل دهی بالا، از جمله ویژگی های این فوم های ویژه می باشند.

با بهره برداری از فوم های جدید در بادی بلنسرهای جدید بالتک، انتظار می رود نیاز کلینیک های ارتوپدی فنی و مراکز تخصصی سلامت پا در کشور به برخورداری از فوم های مرغوب، با قابلیت تعریف کمّی و دقیق خواص مکانیکی مرتفع گردیده، و شاهد افزایش راندمان درمانی بیماران باشیم.