داستان آرامد ...

داستان آرامد از سال 1392 و با عرضه دستگاه هایی به نام پدوآنالایزر شروع شد. سیستم هایی با ظاهری جدید و عملکردی کاملا جدید! این دستگاه اولین و تنها دستگاه اسکن پا در سطح دنیا بود که از سنسورهای اپتومکانیکال سیلیکونی برای ارزیابی فشار پا بهره می گرفت. جالب تر اینکه این دستگاه همزمان هم توزیع فشار پا و هم تصویر اپتیک پا را ارائه می داد که در نوع خود در دنیا بی نظیر بود. عجیب نیست که مشتریان آرامد همچنان پس از گذشت سال ها مشتاقانه درباره پدوآنالایزرهای آرامد صحبت می کنند و سراغ آن را می گیرند!

پدوآنالایزر که در بعد فنی با جوایز متعدد مهندسی طراحی و عرضه شده بود، برای اولین بار در کشور با تعریف یک کد UMDNS برای دستگاه اسکن پا از اداره کل تجهیزات پزشکی مجوز تولید گرفت و به این ترتیب ما در آرامد تبدیل شدیم به اولین تولید کننده رسمی دستگاه های اسکن پا در ایران …

اقبال بلند پدوآنالایزر ...

این شروع راه بود، طولی نکشید که پدوآنالایزرهای آرامد جایگاه و محبوبیت بالایی بین گروه های تخصصی، خصوصا ارتوپد فنی ها پیدا کردند و مدل های مختلفی از آن عرضه شد. این دستگاه که بر خلاف دستگاه های رایج اسکن پا اطلاعات دقیقی از توزیع فشار پای بیمار می داد، عملاً دو دستگاه بود در دل یک دستگاه. هم ارزیابی توزیع فشار را با سنسوهای اپتومکانیکال انجام می داد و هم از پا تصویر می گرفت. ضمن اینکه برای اولین بار از پشت پا تصاویری می گرفت تا اختلالات قوس پا را از اختلالات مچ پا متمایز کند و این برای بازار کشور ما تازگی داشت …

به تدریج و با تقاضاهای دریافتی از مشتریان بر آن شدیم که سیستم های جدیدی به سبد محصولات آرامد اضافه کنیم. انواع سیستم های اسکن فشار پا، سیستم های اسکن فشار داخل کفشی، سیستم های اسکن لیزری و فلورسنتی پا از جمله مهم ترین محصولاتی بودند که پس از طی مراحل تحقیق و توسعه و تست های متعدد روانه بازار کردیم تا شاهد لحظه شیرین کسب رضایت مشتریان باشیم. 

کلینیک خود را دیجیتال کنید!

اما داشتن دستگاه های اسکن پا کافی نبود! یک کاربر تخصصی می بایست بر اساس داده های دستگاه اسکن پا و معاینات اقدام به ساخت کفی می کرد، و چه روشی دقیق تر از روش های کامپیوتری یا همان CAD/CAM؟

این واقعیات ما را مجاب کرد که بر روی توسعه یک شبکه CAD/CAM بر بستر آنلاین کار کنیم. به این ترتیب همه بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی در سراسر کشور می توانستند بدون نیاز به سرمایه گذاری اولیه به پیشرفته ترین امکانات طراحی و ساخت CAD/CAM دسترسی داشته باشند و چه بهتر از آن؟! به این شکل، پروژه ایجاد سامانه آنلاین طراحی CAD/CAM به نام CADSOL3D را آغاز کردیم تا شعارمان بشود: «کلینیک خود را دیجیتال کنید» و به این ترتیب فناوری پیشرفته CAD/CAM را بدون نیاز به سرمایه گذاری اولیه تا دور دست ترین نقاط کشور توسعه دادیم.

یک سال زمان لازم بود تا به این خواسته جامه عمل بپوشانیم و اکنون پس از ده سال خوشحالیم که CADSOL3D به عنوان یک بستر  تولید صد در صد customize ارتز مورد اعتماد بخش بزرگی از پزشکان و مراکز تخصصی ارتز پروتز کشور قرار گرفته است.

خوب بود، اما کافی نبود ...

عرضه تمامی این محصولات اما برای پر کردن خلاء ارزیابی های غیرکمیت یافته در حوزه ماسکواسکلتال کافی نبود. مشاهده و تعامل با مشتریان و تجربه همکاری با بزرگترین برندهای دنیا نظیر شرکت DIERS آلمان نشان داده بود توجه به اختلالات پا و درمان جزیره ای آن می تواند به قیمت آسیب رسانی به سایر حلقه های زنجیره بیومکانیک تمام شود. موضوعی که در کشورهای توسعه یافته و حتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با آزمایشگاه های پیشرفته ای نظیر آزمایشگاه های motionLAB شرکت DIERS به آن پاسخ داده شده و به سرعت در حال توسعه بود.

از طرف دیگر وجود ابزارهای بی کیفیتی که در بازار با عنوان پاسچر آنالایزر عرضه می شد صرفا در حد یک ابزار نمایشی و فاقد ارزش تشخیصی و حتی امکان کار بالینی بود.

از این رو توسعه آزمایشگاه های عملکردی ماسکواسکلتال به عنوان ماموریت جدید در دستور کار قرار گرفت. سیستمی مناسب برای کاربردهای کلینیکال و نه صرفاً تحقیقاتی برای توسعه پروتکل های کمیت یافته و جامع نگر، و البته عاری از اشعه های زیان بار.

و اینک ارتو استیشن ...

اولین نسخه نسل اول از آزمایشگاه های ارتو استیشن در اردیبهشت سال 1398 و پس از طی فرایند چهار ساله تحقیق و توسعه در نمایشگاه کنگره ارتز و پروتز رونمایی شد. سیستمی ضابطه مند، دارای پروتکل کاری 6 مرحله ای و زمان معاینه حدوداً 20 دقیقه ای.

با توجه به قابلیت های فنی بالا و استقبال انجام شده از بدو رونمایی از ارتواسیتشن، زمان زیادی لازم نبود که پای ارتواستیشن OS1 به کشورهای منطقه باز شود و شاهد صادرات آن باشیم. 

با این حال، ماموریت بعدی ما در آرامد تعریف شده بود. قابلیت های فنی ارتو استیشن می بایست به سمت هوشمندی بیشتر حرکت می کرد، و این آغاز مسیری 4 ساله به سمت ارتو استیشن OS2 بود …

بالاترین فناوری تشخیصی، نسل دوم آزمایشگاه ها ...

بی شک ماحصل تمامی فرایندهای تحقیق و توسعه ده ساله ما در حوزه ماسکواسکلتال و فرایندهای انتقال تجربه از شرکا و همکاران اروپایی در آزمایشگاه های نسل دوم ارتو استیشن متبلور شده است.

سیستمی در سه مدل PS2، OS2 و Pro2 که با قابلیت های خاص، طراحی و به مراکز تخصصی ماسکواسکلتال عرضه شده است. بالاترین قدرت تشخیصی، بیشترین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، به روزترین تجهیزات الکترونیکی از بزرگترین و قدرتمندترین سازندگان ادوات الکترونیکی در سراسر دنیا جمع آوری و در نسل دوم سیستم های ارتو استیشن به کار گرفته شده است.

حاصل آن، سیستمی یکپارچه و سرشار از امکانات تشخیصی است که حلقه به حلقه زنجیره بیومکانیک را کاویده، و به دنبال ریشه بروز اختلال می گردد.

شنیدن کی بود مانند دیدن؟

از قدیم الایام گفته اند، شنیدن کی بود مانند دیدن؟

شما دعوتید، به دفتر مرکزی و شو روم محصولات آرامد سری بزنید و با دستگاه ها بیشتر آشنا شوید. 

منتظر دیدارتان هستیم.

آرامد، مورد اعتماد حرفه ای ها ...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید